Fajne Alpaki

Spotkania z alpakami w Warszawie

Alpaki w Warszawie

0

Brak produktów w koszyku.

Fajne Alpaki
Fajne Alpaki
Fajne Alpaki
Fajne Alpaki
Fajne Alpaki
Fajne Alpaki
Fajne Alpaki
Fajne Alpaki

Spotkania z alpakami w Warszawie

Alpaki w Warszawie

Spotkania

Cennik Alpaki Warszawa – Ważne informacje

Na spotkania należy się wcześniej umówić. Nie zawsze możemy przyjąć gości, którzy odwiedzają nas z zaskoczenia. 

  • Rezerwacja terminów spotkań w weekendy – system rezerwacji na stronie internetowej.
  • Rezerwacja terminów spotkań w dni powszednie – tel. 888 566 775 – do kwietnia spotkania odbywają się tylko w weekendy

Zanim przystąpicie Państwo do rezerwacji, uprzejmie prosimy o przeczytanie poniższych informacji. Ta prośba pojawia się nie bez powodu. Dbamy o jak najlepszą organizację spotkań, miłą atmosferę, komfort i bezpieczeństwo naszych gości a także o bezpieczeństwo i dobro naszych zwierząt.

Chcemy również uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, że ktoś czegoś nie wiedział. Prosimy jedynie o minutę Państwa czasu na zapoznanie się z informacjami przed dokonaniem rezerwacji i przybyciem.

Na spotkanie należy się wcześniej umówić. 

Spotkanie zaczynamy punktualnie. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie na umówione spotkanie. Ze względu na bezpieczeństwo zwierząt, bramę na teren otwieramy kilka minut przed umówioną godziną spotkania. Na spóźnialskich nie czekamy.

Brak toalety dla gości.

Parking dla gości na podwórku, wjazd przy przystanku autobusowym. Bramę otwieramy ok 10 min. przed umówioną godziną spotkania. 

Brak miejsca/poczekalni dla osób, które nie uczestniczą w spotkaniu. Osoby towarzyszące poprosimy o udanie się na spacer do lasu lub samodzielne zorganizowanie sobie czasu podczas gdy ich bliscy korzystają z towarzystwa alpak.
Bez względu na rodzaj spotkania, zachęcamy do założenia obuwia adekwatnego do warunków atmosferycznych z uwzględnieniem pogody w poprzedzających dniach. Bywa dla niektórych gości zaskakujące, że na łące (ubolewamy, ale nie mamy trawników w stylu Wersalu), na chodniku, w lesie może być błoto, lód, śnieg, kurz, kałuże, itd. Może więc się zdarzyć, że buty się pobrudzą, zmoczą, zimą w butach bez bieżnika może być ślisko a więc niebezpiecznie. Apelujemy więc o zdrowy rozsądek i pamiętanie o bezpieczeństwie swoim, zwierząt i współspacerujących 🙂

Płatność tylko gotówką (będziemy wdzięczni za przygotowanie odliczonej kwoty) lub Blik na nr telefonu.

Zdarzyło nam się dosłownie raz odwołać spotkanie, jednak rezerwujemy sobie możliwość odwołania spotkania, np.: w przypadku uciążliwej dla zwierząt pogody (deszcz, wiatr, upał). Jeśli załamanie pogody nastąpi już w momencie spotkania, zamiennie zaproponujemy Państwu Wizytę u Alpak,
Zastrzegamy sobie możliwość odmówienia spaceru uczestnikowi, którego nieodpowiednie, lekceważące lub agresywne zachowanie zagraża bezpieczeństwu zwierząt i innych gości lub wpływa na komfort spotkania.

Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o rezygnacji ze spotkania.
W przypadku odwołania rezerwacji w terminie krótszym niż 48 godzin przed datą spotkania przy dokonywaniu kolejnej rezerwacji poprosimy o wcześniejsze uregulowanie należności z góry przelewem. Jej uregulowanie będzie warunkiem rezerwacji. a jej zwrot nastąpi, gdy anulowanie kolejnego spotkania zostanie zrobione z wyprzedzeniem min. 48 godz przed terminem spotkania.
W przypadku niestawienia się na spotkaniu bez odwołania, rezerwujemy sobie prawo do odmowy przyjęcia “szanownego klienta” na kolejne spotkania.

Rezerwujemy sobie prawo odmowy uczestnictwa w spotkaniu osób, których zachowanie wpływa na komfort i bezpieczeństwo przebiegu spotkania dla innych uczestników i zwierząt. Osoby pod wpływem alkoholu, aroganckie, krzyczące zostaną wyproszone ze spotkania. 

Moje alpaki są towarzyskie i odczulone na wiele bodźców. Jednak w pewnych sytuacjach natura bierze górę nad dobrymi manierami. Są to m.in. sytuacje, gdy dzieci bez opieki rodziców biegają pomiędzy alpakami, krzyczą, łapią zwierzęta gdzie popadnie, zachodzą je od tyłu. Alpaka na ile może stara się odsunąć od “intruza” ale zaskoczona np. tym, że dziecko ciągnie ją za ogon, zachowa się tak, jak natura jej podpowiada. Dlatego też dzieci obowiązkowo cały czas spotkania są pod opieką rodziców i to rodzic ponosi odpowiedzialność za zachowanie dziecka. 

Dzień przed lub w dniu spotkania w godzinach porannych otrzymacie Państwo SMS z prośbą potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu. W SMS-ie zostanie podany najpóźniejszy termin potwierdzenia. Po tym terminie rezerwacja zostanie anulowania. Niektórym z Państwa trudno jest uwierzyć, że przygotowanie zwierząt i terenu do spotkań jest czasochłonne i zajmuje ok. 2-3 godzin. Np. po deszczowej nocy alpaki bywają mokre i trzeba je wysuszyć. I uwierzcie, bardzo to niefajne jest, kiedy czekamy gotowi na gości a goście…. nie przyjeżdżają. Co więcej nie odbierają od nas telefonu. Robimy tak mało spotkań, że każde jest dla nas niezwykle cenne i chętnie na to miejsce przyjmiemy kogoś bardziej odpowiedzialnego i zainteresowanego możliwością spędzenia czasu z Fajnymi alpakami 🙂

Oferujemy imienne vouchery prezentowe na dowolne spotkanie (Wieczorki z alpakami jedynie w sezonie). Voucher ma ważność 2 pełne miesiące. Rezerwację spotkania należy zrobić przez stronę internetową a voucher okazać na miejscu. Serdecznie zachęcamy do wcześniejszej, niż w ostatniej chwili, rezerwacji terminu. Jesteśmy skłonni nieznacznie, o 1, max 2 tygodnie przedłużyć termin ważności vouchera jeśli skontaktujecie się z nami przed terminem ważności. NIewykorzystane Vouchery po dacie ważności uznajemy za przeterminowane. Voucherów nie wymieniamy na gotówkę. 

Spotkania z Alpakami w Warszawie

Spotkanie odbywa się na naszym terenie.
Jest to bezpieczne spotkanie rekomendowane dla rodzin z dziećmi do 7 roku życia lub starszymi, dla których jest to np. pierwsze spotkanie z alpakami.
Opowiemy o zwierzętach, ich naturze. Uczestnicy otrzymają pakiet alpaczych smakołyków.
Przez ok. 30 min będziecie przebywać na wybiegu w otoczeniu zwierząt, karmiąc je przysmakami i robiąc sobie z nimi zdjęcia. Może dadzą się również przytulić?
Zwykle spotkania odbywają się na łące, jednak w deszczowe dni lub po intensywnych opadach deszczu, gdy na łące jest błoto, spotkania są przeniesione do wydzielonego miejsca w szklarni, osłoniętego od wiatru i deszczu, które zapewnia dużo światła.

Bardzo fajne spotkanie na koniec dnia. Robimy je w dni powszednie, niekiedy również w weekendy, tuż przed wieczornym karmieniem alpak. Super spotkanie dla rodzin z dziećmi, które mogą aktywnie pomóc w wieczornym karmieniu alpak, dokładaniu siana i podglądaniu wieczornych rytuałów alpak.
Przez ok. 45 min będziecie przebywać na łące w otoczeniu zwierząt, karmiąc je przysmakami i robiąc sobie z nimi zdjęcia, po czym wspólnie damy alpakom wieczorny posiłek i popodgądamy ich wieczorne rytuały po czy pozwolimy im zająć się swoimi sprawami. Może ktoś zaśpiewa im kołysankę?

Jest to spotkanie dla osób dorosłych, rodzin z dziećmi powyżej 8 roku życia. 

Rozpoczniemy od zapoznania się ze zwierzętami i opowiemy o zasadach bezpiecznego spacerowania. Opowiemy o zwierzętach, ich naturze. Uczestnicy otrzymają pakiet alpaczych smakołyków, będą mieli możliwość zapoznania się z alpaką, z którą wkrótce wyruszą na spacer do lasu. Na spacer chodzimy grupą zwierząt spacerujących wraz z prowadzącymi je gośćmi. Wchodzimy do lasu oraz spacerujemy po pobliskich uliczkach.

Ze względów bezpieczeństwa na Spacer z alpakami nie przyjmujemy dzieci poniżej 8 roku życia. 

Jeśli w chwili rozpoczęcia spotkania pogoda będzie deszczowa, zamiast spaceru zaproponuję Wizytę u alpak. Alpaki szczerze nie lubią deszczu ani wiszącej w powietrzu wilgoci. Będę Państwu o tym opowiadać podczas naszego spotkania.

W sprawie spotkań w innych terminach niż dostępnych przez system rezerwacji, wizyt grupowych lub odwiedzin alpak w placówkach, proszę o kontakt telefoniczny.

  • Wizyta u alpak: 60 zł za uczestnika powyżej 3 roku życia*
  • Wieczorek z alpakami: 80 zł za uczestnika powyżej 3 roku życia*
  • Spacer z alpaką: 120 zł za każdego uczestnika spaceru powyżej 13 roku życia**
Spacer z fajnymi alpakami
45 min 120

Dla singli, par i rodzin oraz wszystkich miłośników spacerowania po lesie

Wizyta u fajnych alpak
30 min 60

Dla rodzin z małymi dziećmi i wszystkich miłośników alpak